Już można składać wnioski.

Rusza Wolontariat Pracowniczy 2024

Wolontariat Pracowniczy 2024. Czekamy na Wasze wnioski!

Fundacja Górażdże – Aktywni w Regionie rusza z nową edycją Programu Wolontariatu Pracowniczego „Aktywni i Pomocni” i  zaprasza pracowników spółek Grupy Heidelberg Materials Polska do udziału.  Wnioski na różnego rodzaju projekty i działania wolontariackie można zgłaszać od 15 kwietnia do 17 maja 2024 roku.

Program wolontariatu pracowniczego działa od 2014 roku i jest jednym z kluczowyc​h elementów społecznej odpowiedzialności biznesu w naszej Grupie. Jego celem jest wspieranie społecznego zaangażowania pracowników poprzez motywowanie i zachęcanie ich do różnych form działań wolontariackich. 

Podobnie jak w latach poprzednich chcemy, aby pracownicy spółek Grupy Heidelberg Materials Polska mogli inicjować i realizować własne pomysły związane ze wsparciem lokalnych społeczności. Projekty powinny być realizowane w miejscowościach, w których znajdują się zakłady Grupy HM Polska lub zlokalizowanych w najbliższym sąsiedztwie naszych zakładów.  

W ramach edycji 2024 Fundacja chętnie wesprze wszelkie inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych, skierowane do osób fizycznych oraz osób prawnych - stowarzyszeń, placówek oświatowych, fundacji, instytucji publicznych. Pomysły mogą być związane wykonywaniem prac porządkowych i modernizacyjnych w obiektach służących lokalnym społecznościom, takim jak szkoły, przedszkola, świetlice czy obiekty sportowe. Na dofinansowanie mogą liczyć akcje edukacyjne, związane z promocją zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, a także inicjatywy na rzecz ochrony środowiska naturalnego (m.in. sadzenie drzew, działania na rzecz gatunków zagrożonych, itp.). Istotne jest, by projekty, nie były oparte tylko na zakupie sprzętu czy wyposażenia, ale zawierały w sobie istotę naszego programu – czyli wolontariacką aktywność, pracę i zaangażowanie naszych pracowników oraz ich teamów lokalnych.

Najlepsze zgłoszone przez pracowników projekty mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 4000 złotych, które ma być przeznaczone na zakup materiałów i usług niezbędnych do zrealizowania zaplanowanych działań.

Więcej szczegółów na temat Programu (Regulamin i formularze) znajduje się nas stronie internetowej Fundacji pod TYM LINKIEM. Informacji udziela także Magdalena Żołądź, koordynator programu Wolontariatu Pracowniczego (tel. 77 777 8205).

Termin składania wniosków:  15 kwietnia – 17 maja 2024 r.

Zostań Wolontariuszem! Zgłoś swój projekt, wypełniając formularz online TUTAJ.