Heidelberg Materials Polska od lat angażuje się w przedsięwzięcia społeczno-gospodarcze związane z rozwojem i promocją regionów, w których prowadzi swoją działalność produkcyjną. Większość tych działań koncentruje się na terenie Opolszczyzny, gdzie znajduje się siedziba spółki macierzystej Górażdże Cement SA oraz linii biznesowych Górażdże Cement i Górażdże Kruszywa,  jak również największe zakłady produkcyjne Grupy.  

Górażdże są mecenasem kultury, sponsorują przedsięwzięcia naukowe, edukacyjne, sportowe, wspierają działania charytatywne oraz placówki służby zdrowia. Górażdże nieprzerwanie, od 1993 r., są głównym mecenasem Filharmonii Opolskiej, współfinansują renowację zabytkowej Kalwarii na Górze św. Anny, sponsorują Klub Sportowy „Budowlani”. Wśród działań charytatywnych należy podkreślić długoletnią współpracę z Domem Dziecka w Skorogoszczy, nad którym firma objęła patronat w 2000 r. Na uwagę zasługuje wieloletnie zaangażowanie firmy w sponsorowanie badań paleontologicznych prowadzonych przez Uniwersytet Opolski na terenie JuraParku w Krasiejowie. Firma organizuje wiele działań skierowanych do społeczności lokalnej, m.in. zawody Nordic Walking, turnieje siatkówki i piłki nożnej plażowej, crossy rowerowe dla młodzieży szkolnej organizowane wspólnie z Krapkowicką Komendą Policji w ramach akcji „Bezpieczny Powiat”. 

Górażdże są laureatem wielu prestiżowych rankingów i nagród przyznawanych za zaangażowanie społeczne i realizowanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu m.in. „Firma Dobrze Widziana” (konkurs organizowany przez BCC), ranking Pulsu Biznesu „Filary Polskiej Gospodarki”, Regional Forbes CSR Awards .
 

KALENDARIUM

  • 2 stycznia 2012 - Sąd Rejonowy w Opolu VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego dokonał wpisu do rejestru Fundacji „AKTYWNI W REGIONIE” z siedzibą w Choruli pod nr KRS: 0000404041. 
  • 2 grudnia 2011 odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Fundacji z udziałem Marszałka Województwa i władz lokalnych, przedstawicieli mediów oraz zarządu Grupy Górażdże. Spotkanie było okazją do omówienia celów i zakresu działalności Fundacji, a także przedstawienia nowo wybranych władz statutowych: Rady Fundatorów, Rady Programowej i Zarządu.
  • Październik 2011 - zakończyły się prace nad przygotowaniem statutu i dokonano wyboru władz Fundacji, które następnie podpisały akt notarialny.
  • 5 lipca 2011 - podczas uroczystości otwarcia linii technologicznej pieca nr 2 w siedzibie Górażdze Cement SA w Choruli nastąpiło podpisanie listu intencyjnego w sprawie powołania Fundacji Grupy Górażdże „Aktywni w Regionie”. W obecności Marszałaka Województwa i przedstawicieli władz lokalnych list intencyjny podpisali dr Bernd Sheifele, prezes koncernu HeidelbergCement i Andrzej Balcerek, prezes zarządu Górażdże Cement SA.