3. Wrzesień 2018

Tour de Folwark 4

Ponad 140 dzieci w wieku od 2 do 15 lat uczestniczyło w ostatnią sobotę w dziecięcym rajdzie rowerowym Tour de Folwark 4. Impreza organizowana jest co roku pod koniec wakacji przez pracowników Kopalni Folwark w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Grupy Górażdże, przy wsparciu finansowym Fundacji Górażdże – Aktywni w Regionie. I na stałe wpisała się już w lokalną tradycję.

Już po raz czwarty załoga Kopalni Folwark zorganizowała dziecięcy rajd rowerowy, połączony z piknikiem rodzinnym, pod hasłem Tour de Folwark 4. Impreza, adresowana głównie do społeczności lokalnej sąsiadujących z zakładem miejscowości, odbyła się w ostatnią sobotę 1 września br. Wzięło w niej udział ponad 400 osób.

Rajdowe trasy wyznaczono na terenie otaczającym Kopalnię Folwark, a młodzi cykliści startowali w siedmiu kategoriach wiekowych od 2 do 15 lat. Dodatkowo w każdej z nich osobno klasyfikowani byli chłopcy i dziewczęta. Trasy dostosowano oczywiście do wieku i umiejętności dzieci. Po przyjeździe na metę każde dziecko otrzymywało pamiątkowy medal, a następnie odbywała się dekoracja zwycięzców (1-3 miejsce) we wszystkich czternastu wyścigach. Rywalizacja na trasie Tour de Folwark przebiegała w atmosferze rodzinnego pikniku i sportowych emocji. Było mnóstwo śmiechu, ale też pot i łzy, jak na prawdziwej sportowej imprezie.

- Jestem pod dużym wrażeniem perfekcyjnej organizacji całego wydarzenia! – mówiła mama jednej z uczestniczek, z pobliskich Górek – Wiadomo, że najważniejszy jest wyścig, ale są tu także animatorzy, można zjeść kiełbaskę z grilla. Po prostu, dla każdego coś miłego.

O poczęstunek, tradycyjnie, zadbali pracownicy kopalni. Gościom serwowano, wspominane już, pieczone na grillu, kiełbaski. Dzieci i ich rodzice mieli także okazję zobaczyć maszyny i sprzęt technologiczny stosowany w eksploatacji margla w kopalni. Nad bezpieczeństwem i sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwała grupa kolarzy z MTB Krapkowice. W pikniku wzięli również udział zaproszeni strażacy z OSP, uatrakcyjniając festyn pokazem sprzętu.

To jednak wciąż nie koniec atrakcji! Były gry i zabawy dla najmłodszych, puszczanie baniek i losowanie kilkudziesięciu nagród.

– Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny z sukcesem udało nam się zorganizować to wydarzenie. To zasługa całego naszego zespołu, któremu należą się gorące słowa podziękowania - mówi Monika Szafranek, z-ca Kierownika Kopalni Folwark.