Rusza Wolontariat Pracowniczy 2023. Czekamy na Wasze wnioski

Fundacja Górażdże – Aktywni w Regionie rusza z nową edycją Programu Wolontariatu Pracowniczego „Aktywni i Pomocni” i  zaprasza pracowników spółek Grupy Górażdże do udziału.  Wnioski na różnego rodzaju projekty i działania wolontariackie można zgłaszać od 17 kwietnia do 19 maja 2023 roku.

Program wolontariatu pracowniczego działa od 2014 roku i jest jednym z kluczowyc​h elementów społecznej odpowiedzialności biznesu w naszej Grupie. Jego celem jest wspieranie społecznego zaangażowania pracowników poprzez motywowanie i zachęcanie ich do różnych form działań wolontariackich. 

Podobnie jak w latach poprzednich chcemy, aby pracownicy spółek Grupy Górażdże mogli inicjować i realizować własne pomysły związane ze wsparciem lokalnych społeczności. Projekty powinny być realizowane w miejscowościach, w których znajdują się zakłady Grupy Górażdże lub zlokalizowanych w najbliższym sąsiedztwie naszych zakładów.  

W ramach edycji 2023 Fundacja chętnie wesprze wszelkie inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych, skierowane do osób fizycznych oraz osób prawnych - stowarzyszeń, placówek oświatowych, fundacji, instytucji publicznych. Pomysły mogą być związane wykonywaniem prac porządkowych i modernizacyjnych w obiektach służących lokalnym społecznościom, takim jak szkoły, przedszkola, świetlice czy obiekty sportowe. Na dofinansowanie mogą liczyć akcje edukacyjne, związane z promocją zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, a także inicjatywy na rzecz ochrony środowiska naturalnego (m.in. sadzenie drzew, działania na rzecz gatunków zagrożonych, itp.). 

Najlepsze zgłoszone przez pracowników projekty mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 4000 złotych, które ma być przeznaczone na zakup materiałów i usług niezbędnych do zrealizowania zaplanowanych działań.

Więcej szczegółów na temat Programu (Regulamin i formularze) znajduje się nas stronie internetowej Fundacji pod TYM LINKIEM. Informacji udziela także Magdalena Żołądź, koordynator programu Wolontariatu Pracowniczego (tel. 77 777 8205).

Termin składania wniosków:  17 kwietnia – 19 maja 2023 r.

Zostań Wolontariuszem! Zgłoś swój projekt, wypełniając formularz online TUTAJ.