Nagroda Darczyńców Kultury dla Fundacji Górażdże

Prezydent Dąbrowy Górniczej przyznał nagrody Darczyńców Kultury firmom i organizacjom, które w sposób szczególny wspierały w 2022 roku inicjatywy kulturalne w mieście. Wśród laureatów jest także Fundacja Górażdże – Aktywni w Regionie.

Podziękowania dla fundacji trafiły m.in. za wsparcie w ramach Programu Grantowego Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka. To spektakularne wydarzenie organizuje Pałac Kultury Zagłębia wraz z Miastem Dąbrowa Górnicza oraz Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Wyróżnienie na ręce Pawła Brzozowskiego, prezesa Fundacji Górażdże - Aktywni w Regionie, przekazał Grzegorz Drygała, dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia.

Fundacja otrzymała także specjalne podziękowania od dr Beaty Langer, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie, za coroczne wspieranie projektu Kosmiczne Dzieciaki.

Odbywa się on w filii nr 5, a w projekt jest szczególnie zaangażowany Jarosław Bugaj, pracownik Ekocemu oraz jeden z najaktywniejszych wolontariuszy fundacji. Pan Jarosław w 2022 roku współorganizował w dąbrowskiej bibliotece już 9. edycję Kosmicznych Dzieciaków, pozyskując grant na ten cel w ramach fundacyjnego programu Wolontariatu Pracowniczego.