26. Sierpień 2017

Tour de Folwark 3

Już po raz trzeci pracownicy Kopalni Folwark przy wsparciu finansowym Fundacji Górażdże – Aktywni w Regionie zorganizowali dziecięcy rajd rowerowy pod hasłem Tour de Folwark 3. Impreza, adresowana głównie do społeczności lokalnej sąsiadujących z zakładem miejscowości odbyła się w sobotę, 26 sierpnia br. w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Grupy Górażdże. 

Pomimo deszczu, który na 3 godziny przed startem obficie zlał teren kopalni, w tegorocznej edycji Tour de Folwark wystartowało aż 148 dzieci. W sumie w sobotni poranek na teren należącej do Górażdze Cement SA Kopalni Folwark przyszło około 400 osób - głównie mieszkańców sąsiadujących z zakładem miejscowości z terenu gminy Prószków oraz powiatu krapkowickiego.

Sama forma zawodów nie zmieniła się w porównaniu do roku poprzedniego. Dziecięcy rajd rowerowy odbył się w sześciu kategoriach wiekowych, a w każdej z nich osobno klasyfikowano chłopców i dziewczęta. Po przyjeździe na metę każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, a następnie odbywała się dekoracja zwycięzców (od 1-3 miejsca) we wszystkich dwunastu wyścigach. Rywalizacja na trasie Tour de Folwark przebiegała w atmosferze wspaniałej zabawy i rodzinnego pikniku. 

Tradycyjnie podczas imprezy pracownicy kopalnii zajęli się przygotowaniem poczęstunku dla wszystkich gości, którym serwowano pieczone kiełbaski.  O sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów zadbała grupa kolarzy z MTB Krapkowice. Na zawody przyjechali również zaproszeni strażacy z OSP Złotniki, uatrakcyjniając festyn pokazem sprzętu. Nie zabrakło także atrakcyjnych gier i zabaw dla najmłodszych, a kulminacją imprezy było losowanie kilkudzisięciu nagród.